Veřejné lékarenství


Veřejné lékarenství > články a informace

články a informace


USNESENÍ 14. VALNÉ HROMADY GML

07.12.2009
Valná hromada Grémia majitelů lékáren, konaná dne 21. listopadu 2009 v Brně:

Informace z ministerstva zdravotnictví

24.11.2009

Rozhodnutí hl. hygienika o prodloužení doby expirace Tamiflu, které bylo vydáno na základě stanoviska SÚKL.


Informace k aktuální situaci k přípravku Tamiflu a očkování proti prasečí chřipce

23.11.2009
uveřejnění pro lékárny

Je ÚOOÚ nezávislým úřadem?

18.11.2009
Grémium majitelů lékáren požádalo 20. listopadu 2008 státní Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) o stanovisko k tehdy nově vznikající  centralizaci údajů o pacientech, klientech lékáren. Tyto údaje přes jed-notlivé lékárny plánoval  prostřednictvím centrálního úložiště dat shromažďovat  Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) a chtěl tak vytvářet  celorepublikovou databázi pacientů a jim poskytovaných léků.  

Předání tezí pro novelizaci zákona č.378/2007 Sb. o léčivech

18.11.2009
Grémium majitelů lékáren (GML)   zdokumentovalo a vytvořilo teze  nutné k vypracování a následné-mu předložení pozměňovacího návrhu  zákona o léčivech . Smyslem vypracování těchto tezí je příprava novely zákona. Oblasti nutné pro novelizaci  zákona:

Jak s hlášením o vydaných léčivých přípravcích podle LEK 13-2

27.10.2009
Rozpaky nad hlášením SÚKL o vydaných léčivech a nad jeho obsahem v souvislosti s pokynem SÚKL LEK 13 ve verzi 2, účinné od 20.10.2009, ve spojení s mnohými dotazy lékáren, a to nejen z řad členů GML, zda tím neporušují zákon o ochraně osobních údajů, nás vedou k následujícímu vyjádření.

Výdej léčiv bez lékařského předpisu s omezením a stanovisko předsedy ÚOOÚ

26.10.2009
Který výklad ÚOOÚ je při poskytování zdravotní péče v souladu s právem, jak vyplývá ze zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů? Je to stanovisko ÚOOÚ č. 2/2007 anebo nynější právní názor předsedy ÚOOÚ Igora Němce ?

Předání tezí pro novelizaci zákona č.378/2007 Sb. o léčivech

23.10.2009
Grémium majitelů lékáren (GML)   zdokumentovalo a vytvořilo teze  nutné k vypracování a následné-mu předložení pozměňovacího návrhu  zákona o léčivech .  Smyslem vypracování těchto tezí je příprava novely zákona. Oblasti nutné pro novelizaci  zákona:

Soud nařídil další předběžné opatření tentokrát v Karviné

05.10.2009
Od února  se v nemocniční lékárně Nemocnice s poliklinikou Karviné  , jejímž zřizovatelem je Moravskoslez-ský kraj nevybírají od pacientů regulační poplatky. Proti tomuto postupu byla v minulém týdnu  podána žaloba o ochranu proti nekalé soutěži s návrhem na nařízení předběžného opatření. Krajský soud v Ostravě nařídil krajské nemocniční lékárně  v Karviné    zdržení se jakéhokoliv jednání, jehož cílem je placení regulač-ních poplatků za pacienty.  Jedná se  po  Opavě , Novém Jíčíně, Mladé Boleslavi,  Havířově,  Třinci, Frýdku – Místku, Prostějově  o již osmý   případ . Tímto opatřením se zastavila nerovnost při čerpání zdravotní péče  mezi pacienty .  GML doporučuje  provozovatelům veřejných lékáren podávat žaloby v ostatních krajích , na což ve své průběžné zprávě upozorňuje Ministerstvo vnitra . Jedná se o jediné smysluplné řešení nezákon-ného postupu v krajích .

Konference „Provozování veřejných lékáren po volbách 2009, rozvoj či krach?“

21.09.2009
V prostorách Masarykovy koleje na Praze 6 se dnes sešlo více než dvě stě provozovatelů soukromých lékáren a jejich zaměstnanců na konferenci o budoucnosti veřejného lékárenství. Pozvání do dopolední části programu přijali zástupci parlamentních politických stran poslanci Jiří Carbol (KDU-ČSL), Boris Šťastný (ODS), poslankyně Kateřina Konečná (KSČM), senátor Vladimír Dryml (ČSSD) a zdravotní expert TOP 09 Leoš Hegr. Odpoledne vystoupili se svými příspěvky předseda Lékové komise Svazu zdravotních pojišťoven (SZP) Lubomír Chudoba, zástupce Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Pavel Vepřek, ředitel Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL)  Martin Beneš, ředitelka odboru dozoru kontroly léčiv Státního ústavu kontroly léčiv (SÚKL)  Olga Hanzlíčková, ředitel České asociace farmaceutických firem (ČAFF) Emil Zorner a výkonný ředitel Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP) Radim Petráš.

Výpis: 11-20 z 32

[01] [02] [03] [04]

Vyhledávání


Veřejné lékárenství, všechna práva vyhrazena, za obsah www.verejnelekarenstvi.cz odpovídá GML. Program & design © eline.cz 2009