Veřejné lékarenství


Veřejné lékarenství > články a informace

články a informace


Nový cenový předpis platný od 31.12.2009

11.12.2009 | Autor: Marek Hampel | Zdroj: Grémium majitelů lékáren

V posledních měsících tohoto roku jsme projednávali představitelé grémia na všech úrovních ministerstva zdravotnictví a SÚKL podobu nového cenového předpisu v souvislosti s přijetím tzv. Janotova úsporného balíčku. Výsledkem naší snahy je podepsání nového cenového předpisu paní ministryní s účinností od 31.12.2009 .

V návaznosti na přijatý tzv. Janotův úsporný balíček , který mění DPH u léčiv o 1% a snížení maximálních ce a úhrad u některých léčiv o 7% , byl včera podepsán paní ministryní nový cenový předpis. Při intenzívních vy-jednáváních, spojených s přípravou nového cenového předpisu, se nám podařilo dohodnout takové znění , které znamená faktickou možnost doprodejů stávajících skladových zásob po dobu 3 měsíců , která je společ-ná pro distributory a lékárny. Znamená to tedy doprodej až do 31.3.2010. V ostatních bodech se cenový předpis nemění. Jsme si vědomi, že se úspory dotknou provozování veřejných lékáren a proto v dalších jedná-ních s ministerstvem zdravotnictví o cenotvorbě léčiv a modelacích dopadu na provozování veřejných lékáren , budeme pokračovat hned začátkem ledna.

Dovolte mě závěrem Vám členům našeho Grémia popřát do nového roku hodně podnikatelských úspěchů a toho příslovečného štěstí a hodně zdraví. Za představenstvo GML Vám mohu slíbit, že budeme hájit a důsled-ně prosazovat oprávněné ekonomické zájmy majitelů veřejných lékáren .


V Praze dne 11.12.2009

Vyhledávání


Veřejné lékárenství, všechna práva vyhrazena, za obsah www.verejnelekarenstvi.cz odpovídá GML. Program & design © eline.cz 2009