Veřejné lékarenství


Veřejné lékarenství > články a informace

články a informace


Tisková zpráva GML

14.01.2010
Konec paniky, maminky mohou své děti nechat zdarma očkovat proti pneumokokům
Praha, 14. leden 2010: Od ledna letošního roku mohou být děti zdarma očkovány proti pneumokokové infekci.

Grémium majitelů lékáren (GML)se ostře ohrazuje proti včerejšímu tvrzení České lékárnické komory o tom, že zdravotní pojišťovny nejsou povinny hradit toto očkování. GML zásadně odmítá takové šíření neově-řených a nepravdivých informací mezi pacienty. Panika vyvolaná prezidentem České lékárnické komory Havlíčkem mezi rodiči, dětskými lékaři a lékárníky je zbytečná. Dětský lékař může vakcínu proti pneumokoku objednat v lékárně a poté, co ji aplikuje dětskému pacientovi, vyúčtuje ji příslušné zdravotní pojišťovně. Tato praxe probíhá už několik let a nikdy nevyvolala žádné problémy.

„Provozovatelé lékáren jsou samozřejmě připraveni objednat po dohodě s každým dětským lékařem potřebné vakcíny, včetně vakcíny proti pneumokoku. Žádný problém nevznikne ani při vyúčtování vakcíny pojišťovně. Lékař pro ni prostě vystaví standardní fakturu za svůj výkon včetně ceny za vakcínu. A pojišťovna mu tuto faktu-ru proplatí. Rodiče nedoplatí ani korunu“, uvedl mgr. Marek Hampel, předseda představenstva GML.

„Včerejší vyjádření prezidenta Havlíčka si, upřímně řečeno, neumím vysvětlit. Pramení pravděpodobně z jeho neinformovanosti a nulové zkušenosti s provozováním lékárny. Doporučuji mu, aby se seznámil se zněním zá-kona, dříve než bude v budoucnu o čemkoli informovat širokou laickou i odbornou veřejnost“, doplnil Hampel.

Mgr. Marek Hampel,             

předseda představenstva GML

mob. 603 458 883, email: gml@gmlcr.cz

V Praze, 14. 1. 2010

Vyhledávání


Veřejné lékárenství, všechna práva vyhrazena, za obsah www.verejnelekarenstvi.cz odpovídá GML. Program & design © eline.cz 2009